СЛИКЕ ЉУБОМИРА ИВАНОВИЋА

У среду, 5. октобра, у сали Библиотеке У Чајетини отворена је изложба цртежа Љубомира Ивановића. Ова вредна изложба пред поклоницима лепих уметности у Чајетини, нашла се захваљујући Музеју " Рас" из Новог Пазара који на најбољи начин чува и презентује вредну уметничку збирку Љубомира Ивановића. Изложен је 31 цртеж и две графике старог Новог Пазара од пре сто година," Нови Пазар кога више нема". На отварању изложбе, Боса Росић, говорећи о животу и раду Љубомира Ивановића, рекла је:" Остао је овај стари Нови Пазар описан у многим књигама јер је он био инспирација и многим литерарним ствараоцима који су га такође овековечили у својим делима. Но, читајући ове књиге свако од нас ствара индивидуалну слику овог прелепог града, па се оне разликују, а данас, имамо задовољство да Вам представимо Нови Пазар баш онакав какав је реално био"

Љуба Ивановић  је рођен 1882. године, похађа уметничко-занатску школу и часове знаменитих уметности, а затим и уметничку академију Минхену. По завршетку школовања посвећује се потпуно уметности,  коју преноси и млађим генерацијама радећи као професор. Поред цртежа којим бележи старе чаршије, манастире, цркве, џамије, сеоске сокакаке и куће и отима их забораву он прикупља и све народне уметничке рукотворине. Његова оставштина данас представља велику културно- уметбничку вредност.