Поетски час Бранка Пражића

Библиотека "Љубиша Р. Ђенић" је 30. новембра 2012. године организовала поетско музички час за ученике од првог до четвртог разреда ОШ " Димитрије Туцовић" из Чајетине. Главни актер поред деце је био кантаутор и музичар Бранко Пражић. Бранка Пражића су Чајетинци упознали много раније као пратиоца песника Душка Трифуновића.

Уз одушевљење деце час се претворио у велику журку. После "предавања уз гитару" Бранка Пражића, ученици су обновили градиво. Певале су се песме најпознатијих српских песника, а могле су уживати и њихове учитељице и "библиотетке" уз пар старих добрих евергрин песама.

Деца су била одушевљена, причали су вицеве, рецитовали, певали, а онда је велики Дом културе постао дискотека. Уз тактове музике" Ћиху, ћиху, ћиху -ху..." прохујио је воз остављајући за собом смех и радост.

Фотографија: Драган Никић