Изложба "Светлописом кроз прву српску ваздушну бању" гостовала у Ариљу

Изложба "Светлописом кроз прву српску ваздушну бању" гостовала је у недељу, 25. маја 2014. године у Народној библиотеци у Ариљу, а у оквиру традиционалне манифестације "Мајски дани културе" коју ова библиотека организује већ 19. годину за редом. "Мајски дани културе" одржавају се од 23. до 28. маја поводом прославе Дана града - дан Светог Ахилија. Организују се ликовни, књижевни, позоришни (професионални и аматерски), музички програми, филмске пројекције, изложбе слика и скулптура.

"Светлописом кроз прву српску ваздушну бању" је изложба приређена поводом обележавања 120 година организованог туризма на Златибору. Аутор изложбе је директорка Библиотеке и историчар, Снежана Ђенић, која је овом изложбом кроз старе фотографије Златибора показала сву његову лепоту и историјски развој.

фото: Народна библиотека Ариље