СЕЋАЊЕ НА ЋУПА

Библиотека " Љубиша Р.Ђенић" и ове, 2015.године обележава дане нашег завичајног песника Михајла Ћуповића. Програм ове традиционалне манифестације " Сећање на Ћупа" је осмишљен тако да се живот и дело песника приближи ученицима осмогодишњих школа на територији општине Чајетина. У Четвртак, 10.септембра Библиотека ће посетити школе у Сирогојну и Љубишу, у петак 11.септембра у Мачкату и Шљивовици, а у понедељак школу у јабланици. Планирано је да ученике ових школа о значају Михајла Ћуповића као песника и културног радника упознају Драган Новаковић, председник Фондације Михајло Ћуповић и Љиљана Ракић, библиотекар. Стихове ће ученицима казивати Мирјана Лопин Дризо. Такође ће ученици бити у прилици да виде филм о Ћупу " Златиборска љубав" аутора Михајла Тодоровића, који је финансирала Општина Чајетина и Фондација Михајло Ћуповић.

У оквиру манифестације "Сећање на Ћупа", у петак у 19 часова у сали Библиотеке представиће се дечији песник из Крушевца, Момир Драгићевић, добитник награде "Михајло Ћуповић" који додељује Удружење књижевника Србије. Мирјана Ранковић Луковић,песникиња и књижевница, чланица Удружења књижевника Србије, Жарко Божанић, дугогодишњи презентер Ћуповићевих стихова и монодраме и филм " Златиборска љубав" употпуниће програм и сећања на овог великог завичајног песника Ћупа.