Монодрама Милована Витезовића " Мудри и јуначни војвода Јанко Катић" у извођењу глумца Александра Дунића

Специјална библиотека Чиготе и Библиотека "Љубиша Р. Ђенић" Чајетина љубазно Вас позивају у суботу, 13. августа 2016. године, у Конгресну салу Чиготе, на монодраму Милована Витезовића "Мудри и јуначни војвода Јанко Катић". Монодраму изводи београдски глумац Александар Дунић.

Монодрама " Мудри и јуначни војвода Катић" је кратак животопис једног од најзначајнијих војвода Првог српског устанка коју је написао врсни познавалац историјских прилика и познати књижевник Милован Витезовић.

Ова представа подсетиће гледаоце на старе јунаке српске прошлости када су реч, част, праведност, хуманост и племенитост биле најважније вредности српског народа.