Књижевно вече Виде Огњеновић и израелског песника Амира Ора

Специјална библиотека Чиготе и Библиотека "Љубиша Р. Ђенић" организују књижевно вече Виде Огњеновић и Амира Ора у среду, 17. августа у 2030 часова у Малој сали Специјалне болнице Чигота.

Вида Огњеновић и Амир Ор већ трећи пут своја дела представљају у Чиготи.

Овога пута Вида Огњеновић ће представити есеје "Висока волтажа", есеје о култури и књижевности у доба глобализације и забаве, а чији су главни актери наши најпознатији песници, писци, глумци, они који су се издвојили од масе у другој половини XX века и наших дана.

Амир Ом је израелски песник који ће овога пута представити најновију збирку песама "Музеј времена" у преводу Виде Огњеновић и Давида Албахарија. Ова збирка садржи песме снажног замаха, разруђене метафорике, истинске запитаности, казане са страшћу и уверењем какви су ретки у савременој поезији.

Разговор води Мира Црнчевић.