И ове године ученици првог разреда добили чланске карте и пакетиће

По старом, опробаном рецепту, 5. октобра у оквиру обележавања Дечје хедеље, 119 ђака првог разреда са територије општине Чајетина бесплатно је учлањено у Библиотеку, а Општина им је даривала пакетиће са слаткишима и школским прибором.

Ове године добродошлицу су пожелели првацима кловнови Немирко и Злица, девојчице Добрила и Мирка, библиотекарка Љиљана Ракић, а испред Општине, саветница председника Општине, Слађана Вуловић.

Заједнички, читани су стихови наших најпопуларнијих песника: Михаила Ћуповића, Љубивоја Ршумовића, Мике Антића, Јована Јовановића Змаја и других дечјих песника. Љиљана Ракић је упознала малишане са Библиотеком и сврхом њеног постојања, а кловнови и девојчице показали су како не би требало и како би се требало понашати у Библиотеци.

После доделе пакетића и чланских карата, следило је дружење, рецитовање и певање уз песму "Кад си срећан..."