"Своја или ничија" роман Славице Марић

У  пуној сали библиотеке 26. децембра свој први роман "Своја или ничија" представила је Славица Марић, млада и даровита књижевница новог таласа српске књижевности, иначе Краљевчанка. Радила је као новинар на телевизији и радију. Тренутно живи и ради на релацији Београд - Златибор.

Књига је изашла у издању Индустрије књига, а рецензенти су Слободан Арбутина и Тони Пердић.

"Користећи искуства из своје новинарске бранше, спровела сам једну анкету која је трајала око две године. Обухватала је око 250 испитаника оба пола, а питање је "Шта сте последњи пут лепо урадили за себе?" Добијала сам различите одговоре који су се у највећем броју односили на релацију ја - други, и мало одговора ја - себи", каже Славица Марић и додаје, "Обрадивши ове одговоре дошла сам до саме поруке књиге: ако не можете и не знате да волите себе, онда не знате и не умете да волите друге."

Тони Пердић, рецензент каже: "Као што је Дороти Паркер рекла: "Желите ли да знате шта Бог мисли о новцу, погледајте људе којима је дао", тако је Славица Марић у овом интерактивном контакту с читаоцима доминантно поткрепила ову тезу и отишла корак даље. Убедила нас је да је чистота духа непоколебљива и да су материјалне вредности у другом плану."