Археолошко благо у Кривој Реци

"Вишовина Крива Река, некропола бронзаног и гвозденог доба" је назив изложбе која је отворена у понедељак, 30. јануара у Сали библиотеке "Љубиша Р Ђенић".

Изложба је резултат истраживања стручних људи из Народног музеја из Ужица и Музеја на отвореном "Старо село" у Сирогојну. Истраживања  су обављена 2016. године на територији општине Чајетина, тачније у Кривој Реци, Вишовина. Прва ископавања на локалитету Вишовина извела је 1952. године Драга Гарашанин. Тада је евидентирано осамнаест хумки, а ископавања су обављена на седам и то из бронзаног и гвозденог доба, а сондирање је обављено, први пут на бедему Градине 1974. године, а интересовање стручних људи за овај локалитет не престаје.

Изложбу је отворила Снежана Ђенић, директорка библиотеке. Аутори изложбе Љиљана Мандић,стручни саветник Народног музеја у Ужицу, Светлана Ћалдовић, вршилац дужности директора Музеја на отвореном "Старо село" Сирогојно истакле су да је овај заједнички пројекат помогло и Министарство културе, да су у старим хумкама нађена материјална култура, раритети европских размера, како за бронзано, тако и за метално доба.

Изложба обухвата паное са фотографијама и писаним текстом локалитета, предмета, начина живота и изложеним предметима нађеним на овој локацији: урне у облику амфоре, накит, оружје, пршљенци...