ДАН БИБЛИОТЕКЕ

На Видовдан, 28.јуна, Библиотека jе обележила свој свечани јубилеј, 105.година постојања.Том приликом је отворена изложба под називом"Враћање праотачким частима"академског сликара Радомира Верговића.

"Видовдан је дан сећања, дан када мислимо на све ратнике који су, дајући свој живот, заувек уткали себе у стварање бољег сутра, од Косова до дана данашњег.Сматрамо да је постављање ове изложбе, посвећене знаменитим људима нашег краја, један од добрих начина да обележимо дан који је тако значајан за нашу установу", истиче директорка Библиотеке, Снежана Ђенић.

Посетиоци изложбе могу  да виде портрет Љубише Р.Ђенића, културног посленика, чије име Библиотека данас носи, такође рад Радомира Верговића.

Изложбу је отворио Драгиша Милосављевић, историчар уметности.

Отварање изложбе  пропраћено је пригодним концертом у извођењу ученика Музичке школе"Војислав Лале Стефановић" из Ужица. И ове године Библиотека ћеје доделитила захвалнице онима који су допринели да Библиотека успешно ради: Угоститељско-туристичкој школи из Чајетине, Културно спортском центру Чајетина, мр Раду Вучићевићу, Радомиру Верговићу и читаоцу године Грозди Гојгић.