Ђаци прваци и ове године бесплатно учлањени у Библиотеку

У четвртак, 8.октобра ,у оквиру Дечије недеље, ђаци првог разреда ОШ"Димитрије Туцовић" из Чајетине и Златибора, њих укупно 81, учлањени су бесплатно у библиотеку"Љубиша Р. Ђенић" која им је поклонила и књигу песама.

Да би им читање било слатко трговиско предузеће "Палисад" обезбедило је пакетиће. Запослени у Библиотеци су припремили пригодан програм и Квизић знања. Библиотекар, Драгољуб Новаковић је упознао ученике са Библиотеком и њеним радом. Два кловна, Добрица и Немирко и њихова другарица Пипи дуга чарапа су показали како се не би требало понашати у Библиотеци и какво понашање је пожељно. У Квизићу знања прваци су сазнали шта су бајке, басне, екологија, ко су Чика Јова Змај, Михајло Ћуповић,Љубивоје Ршумовић и друго. Рецитовале су се песме,причале приче, а на крају пријема су деца,Пипи и кловнови отпевали песму"Ау, што је школа згодна..."