Промоција Изабраних дела Велибора Јовановића

У уторак, 8. децемра, у Библиотеци"Љубиша Р.Ђенић" промовисана су "Изабрана дела" Велибора Јовановића, помани: Устани и ти сине, Мирис папрати, Команданти не плачу, Тишина је мирисала босиоком, Клетва, Феникс и књига прича Приче.

Библиотекар Драгољуб Новаковић истакао је да је Велибор Јовановић признат као научник у области математике и технике, али је познат и као писац романа и прича са тематиком српске историје и садашњице, традиције, обичаја и рпских моралних вредности.

Мр Раде Јовановић говорећи о делима Велибора Јовановића каже:" Велибор Јовановић је рођени приповедач, његова прича тече неусиљено и лако; лагано освајајући свим елементимасугестивне реторике, милозвучне динамике и језичког израза, исказа живота нам нашег садашњег." Мр Раде Јовановић се, не случајно, осврнуо на женске ликове и карактере у романима и причама Велибора Јовановића, јер је то вече углавном у Библиотеци биле присутне жене, читатељке и поштоваоци лепог штива.