Представљање трокњижног зборника " Војска Југославије у одбрани од агресије НАТО 1999.

Поводом једанаест година од завршетка агресије НАТО на нашу земљу, Библиотека " Љубиша Р. Ђенић", Библиотека Специјалне болнице " Чигота" и Клуб генерала и адмирала Србије организовали су 9. јуна представљање зборника под насловом" Војска Југославије у одбрани од агресије НАТО 1999." Зборник чине три књиге које су саздане од казивања непосредних учесника у различитим ситуацијама и различитим местима, са конкретним и званичним податцима о узроцима агресије, плановима агресора, о виду отпора, о степену уништавања објеката и жртвама у двоипомесечном периоду НАТО агресије.

О " Зборнику" су говорили др Видоје Пантелић, генерал-пуковник у пензији и Ђорђе Пилчевић, новинар и публциста.

Приказан је и интересантан документаран филм " Порука француског генерала Пјер Мари Галоа српском народу", поводом 10 година НАТО агресије на Југославије.