Наставак сарадње Библиотеке и деце ометене у развоју

До краја прошле школске  године деца ометена у развоју који похађају наставу у просторијама ОШ" Димтрије Туцовић" у Чајетини, сваког уторка имали су посету библиотекара и књижничара из Библиотеке " Љубиша Р. Ђенић". Том приликом запослени у Библиотеци читали су им бајке, басне, приче и упознавали их са писцима из нашег краја. Деца су најзаинтересованија за чика Љубу Ршумовића, " оног са брковима и са телевизије", за Михајла Ћуповића, причу" Деда и репа", песме о ловцима и вуковима... Сарадња ће се по договору са Центром за социјални рад наставити и ове године, али биће обогаћена и посетама ове деце Библиотеци, добијањем бесплатних чланских карата заједно са децом првог разреда 8. октобра и пригодним поклонима...