Поетско музичко вече посвећено жени

" Читав век траје борба за равноправност жена, али ни до данас се то није у потпуности остварило.

Жена је покретачка снага и вечна инспирација . Вековима су песници опевали лепоту жене, лили сузе, уздисали, али ни до данас нису успели да је потпуно опевају, па ће и будуће генерације радити то исто", рекао је Драгољуб Новаковић, обраћајући се  присутним дамама,  8. марта у сали Библиотеке.

Онда је уследила игра поезије и музике, прожимајући једна другу, поигравајући се и надјачавајући. Стихове, најпознатијих домаћих и страних песника су говориле ученице средње школе: Милица Секулић, Матеа Михајловић и Данијела Станић као и Мирјана Лопин Дризо, радник Библиотеке и Зоран Богдановић који је говорио своју поезију.Гитару је свирао Ђорђе Вермезовић.

Организатори: Библиотека и Културно-спортски центар су после музичко поетског програма, приредили и коктел са закуском, а све даме су добиле каранфиле као симбол борбе жена за равноправност.