Формат МАЛИ, изложба чланова УЛУПУДС-а

У четвртак, 26. маја, 2011. у 2000 часова,  отворена је изложба чланова УЛУПУДС-а "ФОРМАТ МАЛИ".

Раде Марковић је истакао, на отварању изложбе, да Мали формат или Формат мали већ пету годину путује и приказује се Србијом, у четрдесет градова,  и да већ пету годину ова ликовна изложба за полазни град узима Ужице.Различити аутори, технике, теме, је све оно што карактерише ову изложбу сажету у 36 радова. Посебност је и та што сви који погледају изложбу могу гласати за уметнички рад којиим се највише допада, а организатор касније збраја гласове и проглашава најбољи рад који и награђује.

" Посебно радује што домаћини Мали формат стављају као пратећу изложбу својим традиционалним манифестацијама, док смо ове године били главна изложба у музеју Рас у Новом Пазару за време манифестације "Ноћ музеја". Право место за излагање Малог формата је и чајетинска библиотека, обзиром да је већина учесника-аутора позната по мајсторском илустровању књига. Тако су опет на једном месту илустратори и писци свих узраста и боја..," рекао је Раде Марковић.

После Чајетине изложба 6. јуна наставља свој пут у Србобран.

Фотографија:Драган Никић