60 година од добијања Нобелове награде Иве Андрића

Пре шездесет година, дана 10.12. 1961. наш талентовани писац и цењени дипломата, Иво Андрић, добио је Нобелову награду за књижевност, за „епску снагу“, како стоји у образложењу о додели награде, „којом је обликовао мотиве и судбине из историје своје земље“.

Поводом обележавања овог јубилеја, Библиотека „Љубиша Р. Ђенић“ представила је изложбу “Чудесни Андрић“, аутора Анђе Бјелић, Драгане Ристановић и Илије Смиљанића, колега библиотекара из Народне библиотеке Ужице. Отварању изложбе су присуствовали ученици О.Ш. “Димитрије Туцовић" из Чајетине, заједно са својом наставницом српског језика, Јагодом Јеремић. Изложба је првобитно намењена обележавању 125 година од рођења Иве Андрића и детаљно описује живот и дело нашег јединог нобеловца.