Фебруарска дешавања у чајетинској библиотеци

Библиотека „Љубиша Р.Ђенић“ је од почетка године својим читаоцима понудила велики број нових наслова, културно-едукативне садржаје за децу, промоције. Књиге и даље пристижу,а у фебруару  грађани чајетинске општине могу очекивати још лепих дешавања.

Након Београдског сајма, библиотека „Љубиша Р.Ђенић“ обогатила је свој књижни фонд за око 1750 књига међу којима је мноштво популарних наслова за децу и одрасле. Исти наслови се могу наћи и у издвојеном одељењу на Златибору.

За децу запослени у овој библиотеци налазе пуно времена и у жељи да им развију љубав према књизи и навику за читање, организују низ различитих радионица и дружења.

У јануару је, у сарадњи са библиотеком „Чигота“, одржано неколико промоција књига, књижевних вечери и представа.

Што се тиче дешавања у фебруару, за 25. је заказана монодрама „Јанко Катић“ према тексту Милована Витезовића а у извођењу глумца Александра Дунића . Прича о војводи Јанку Катићу одиграна је преко 800 пута. У њој се промовише епски вредносни систем као нешто што одавно недостаје овој свакидашњици, а што чајетинска библиотека такође узима као део своје мисије.

Мирјана Ранковић Луковић