Завршен Конкурс за афористичара године

У недељу, 7. јула, завршен је овогодишњи Конкурс за најбољег афористичара који Библиотека "Љубиша Р. Ђенић" традиционално расписује.
Ове, као и претходних година, одзив је био изузетан, а пред четворочланим жиријем у саставу:
- др Слободан Симић, афористичар, председник комисије
- Нешко М. Илић, афористичар
- Зоран Богдановић, афористичар
- Љиљана Ракић, библиотекар,
биће изизетно тежак задатак.

На конкурс је стигло 39 радова из земље и региона ( БиХ, Хрватска, Црна Гора). Можемо рећи да су ове године, ипак највреднији били Војвођани, а за њима нису заостали ни афористичари са истока наше земље. Ко је био најдуховитији сазнаћемо у петак, 26. јула. Резултати конкурса биће објављени на званичном сајту и фејсбук страници Библиотеке "Љубиша Р. Ђенић".

Награђени ће имати прилику да уживају у следећим наградама:
1. награда - 5 дана за две особе
2. награда - продужени викенд за две особе
3. награда - викенд за две особе

Хотели у којима ће награђени искористити своје награде, остају изненађење све до проглашења победника – 26. јула, а три најбоља афористичара биће свечано награђени 4. августа на првој вечери "Летњег уличног ерског кабареа" у Чајетини.