Резултати литерарног конкурса "Трагом Душка Радовића"

Завршен је литерарни конкурс „Трагом Душка Радовић“, на тему „Да ли ми верујете?“, у организацији Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ Чајетина.
Литерарне радове за конкурс „Трагом Душка Радовића“ прегледала је комисија у саставу:
1.    Марија Вуловић, професорка српског језика и књижевности и песникиња
2.    Мирјана Ранковић Луковић, завичајна књижевница и песникиња
3.    Љиљана Ракић, библиотекар
4.    Јелена Пантовић, библиотекар
Литерарни конкурс „Трагом Душка Радовића“ је организован поводом сто година од рођења Душка Радовића, писца, уредника, афористичара и сигурно највећег ауторитета савремене српске поезије за децу. На адресу Библиотеке пристигле су 32 песме и кратке приче, од 25 различитих аутора, из свих крајева Републике Србије.

Резултати литерарног конкурса „Трагом Душка Радовића“:

Млађи разреди, од I до IV:
Прва награда: Дивна Новаковић, II разред, Књижевни клуб „Словце“, Градска библиотека „Владислав Петковић Дис“, Чачак
Друга награда: Ђурђа Ракчевић, IV разред ОШ „Радоје Домановић“, Нови Београд
Трећу награду деле: Вукан Дамњановић, II разред ОШ „Димитрије Туцовић“ Златибор и Марко Дуловић, IV разред ОШ „Миливоје Боровић“ Мачкат

Старији разреди, од V до VIII:
Прва награда: Вања Филиповић, VI pазред ОШ „Димитрије Туцовић“ Чајетина
Друга награда: Александра Јовић, VI pазред  ОШ „Бранко Радичевић“ Врање
Трећу награду деле: Јована Глиџић, VII pазред ОШ „ Стефан Немања“, Ниш и Давид Јовашевић, VII pазред ОШ „Димитрије Туцовић“ Златибор

Свечана додела награда и промоција дечијег литерарног стваралаштва ће бити уприличена на дан рођења Душка Радовића, у уторак 29. новембра 2022. године, у 19 часова у сали Библиотеке у Чајетини.